JUDr. Zuzana Juhaniaková

Odborné články

Aké sú výhody štátneho príspevku pre mladých? | JUDr. Zuzana Juhaniaková

Naši špecializovaní právnici prinášajú odborné články na vybrané právne problémy, ktoré obsahujú cenné rady a typy pre podnikateľov aj fyzické osoby. Ak máte záujem o zasielanie aktuálnych publikácií a bulletinov, kontaktuje nás na juhaniakova [@] legaladvisory.sk.

Zobraziť všetky články

Aké sú výhody štátneho príspevku pre mladých?

Slovenská republika prijala niekoľko opatrení na to, aby zabezpečila mladým ľudom lepší prístup k vlastnému bývaniu. Jedným z takýchto opatrení je štátny príspevok pre mladých.

Štátnym príspevkom pre mladých štát prispieva na kúpu nehnuteľnosti formou zníženia percenta úrokovej sadzby poskytnutej financujúcou bankou v rámci čerpaného hypotekárneho úveru.

 

Výhody štátneho príspevku pre mladých sú:

  1. zníženie úrokovej sadzby vo výške 2 % formou štátneho príspevku pre mladých po dobu piatich (5) rokov od začatia úročenia hypotekárneho úveru
  2. zníženie úrokovej sadzby vo výške 1% formou zníženia úrokovej sadzby hypotekárnou bankou po dobu piatich (5) rokov od začatia úročenia hypotekárneho úveru
  3. možnosť odkladu splátky istiny hypotekárneho úveru
  4. možnosť mimoriadnej splátky hypotekárneho úveru bez poplatku.

 

Štátny príspevok pre mladých sa poskytuje na hypotekárny úver najviac zo sumy hypotekárneho úveru 50 000 eur na jednu nehnuteľnosť určenú na bývanie, a to aj v prípade manželov alebo nadobúdania takejto nehnuteľnosti do podielového spoluvlastníctva. 

Banka môže poskytnúť aj úver vo vyššej výške, štátny príspevok pre mladých sa však vypočíta iba zo sumy 50 000 eur.

Potrebujete viac informácií o možnostiach čerpania štátneho príspevku pre mladých? Kontaktujte nás na office@legaladvisory.sk.

 

Podobné články:

Kto má nárok na štátny príspevok pre mladých?

Aká je hranica príjmu pre nárok na štátny príspevok pre mladých?

Ako získať štátny príspevok pre mladých?